Kita vertus, pasirenkant tinkamą ir teisingą verslo modelį šiuo požiūriu yra labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokios mokestinės pasekmės rizikos gali kilti tokiais atvejais ir kokios yra teisinės galimybės jų išvengti ar sumažinti. LVAT bylą Nr. Pavyzdžiui, jei prekių tiekimo grandinėje yra daugiau nei trys asmenys net jei tiekimai vyksta tik trijose ES valstybėse narėse arba tiekimai, dalyvaujant tarpininkui, vyksta daugiau nei trijose ES valstybėse narėse, gali tekti taikyti ES PVM direktyvos ir LR PVM įstatymo nuostatas, susijusias su grandininės prekybos apmokestinimu.

prekybos apmokestinimas

Straipsnyje aptariame keletą praktinių situacijų, su kuriomis susidūrė mūsų klientai, ir tikimės, kad tai padės jums išvengti tų pačių klaidų.

Tačiau vykdant tarpvalstybinius sandorius, viskas yra kiek sudėtingiau. Tačiau parduodant prekes iš Estijos, Latvijos ar Lietuvos vartotojams kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse, iškyla bent keletas problemų.

Valstybės yra nustačiusios apyvartos ribas ir kiekvienas, viršijęs atitinkamą ribą, turės registruotis PVM mokėtoju toje šalyje. Analogiškai Estijos, Latvijos ar Lietuvos veiklos vykdytojas, parduodantis prekes, tarkime, Vokietijoje, ir viršijęs atitinkamą vietos apyvartos ribą, toje šalyje turės vykdyti registracijos įpareigojimus.

Valiutų prekyba

Be to, jeigu parduodate akcizais apmokestinamas prekes vartotojams kitoje Europos Sąjungos šalyje, turėsite registruotis PVM mokėtoju toje šalyje, vos tik parduosite pirmąjį prekybos apmokestinimas butelį! Gera žinia yra tai, kad m.

prekybos apmokestinimas

Estijos, Latvijos ar Lietuvos pardavėjai tiesiog taikys atitinkamų šalių PVM tarifus ir mokės mokestį Estijoje, Latvijoje ar Lietuvoje, o vietos mokesčių administratorius šias sumas perves į kitas šalis. Elektroninės paslaugos apmokestinamos ten, kur vartojamos Apmokestinant elektronines paslaugas — bet kokį elektroniniu būdu perduodamą vaizdą, muziką, filmus, žaidimus ar prieigą prie duomenų bazių — taikomos kiek kitokios taisyklės.

 1. Straipsnyje aptariame keletą praktinių situacijų, su kuriomis susidūrė mūsų klientai, ir tikimės, kad tai padės jums išvengti tų pačių klaidų.
 2. Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku Apie seminarą Nuo metų iš esmės keičiasi elektroninės prekybos apmokestinimo pridėtinės vertės mokesčių ir muitais tvarka.
 3. Straipsniai apie dvejetaines parinktis
 4. Ce sunt akcijų pasirinkimo sandoriai
 5. Elektroninė prekyba m.: vykdymo galimybės, mokesčiai ir apskaita
 6. Gyventojo mokesčiai iš kriptovaliutų uždirbus milijoną eurų m.
 7. Pagal jį yra taikomi šie ribojimai kultūrinei veiklai, renginiams, viešiems susibūrimams: Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas.
 8. Pro 1, Vis dar tebesitęsianti Covid pandemija ir jos sukelti ekonominiai pokyčiai nesustabdė tarptautinės prekybos prekėmis, kadangi prekių judėjimui Europos Sąjungos ES viduje per ES valstybių narių sienas nėra ir nebuvo taikomi apribojimai.

Tačiau elektroninių paslaugų atveju dažnai sunku nustatyti kliento buvimo vietą ir taikomą PVM tarifą. Kaip įrodymą turite pateikti du vienas kitam neprieštaraujančius kliento buvimo vietos įrodymus.

prekybos apmokestinimas

Pavyzdžiui, jeigu kliento IP adresas yra Vokietijoje ir jis atsiskaito vokiška kredito kortele, galima drąsiai daryti prielaidą, kad vartotojas yra iš Vokietijos.

Tokiu atveju, jūs apskaičiuojate Vokietijos PVM ir sumokate jį Estijos, Latvijos ar Lietuvos mokesčių administratoriui, kuris jį persiunčia Vokietijai. Šiuo atveju taip pat taikoma 10 EUR riba. Muitinės formalumai — tikras galvos skausmas Dėl muitinės formalumų taip pat kyla daug problemų, sudarant sandorius su trečiosiomis šalimis.

prekybos apmokestinimas

Nėra pagrindo tikėtis nesklandumų Europos Sąjungoje, kuri taip pat yra ir muitų sąjunga, tačiau parduodant ar perkant prekes už ES ribų gali atsirasti tam tikrų mokestinių įsipareigojimų.

Kai prekės parduodamos už Sąjungos ribų, ES netaiko jokių muitų tarifų, tačiau problema gali kilti prekių gavimo šalyje.

 • Valiutų prekyba | AG Invest advokatų kontora
 • Akcijų pasirinkimo sandoriams

Pavyzdžiui, Kinija arba Jungtinės Valstijos gali nustatyti muitą jūsų parduodamoms prekėms. Taip pat yra pavyzdžių, kai Estijos, Latvijos ir Lietuvos įmonės bei vartotojai, įsigiję prekių iš už ES ribų, negali jų gauti, kol nesumokami importo muitai.

Laikas ir vieta

Tačiau yra ir sudėtingesnių situacijų. Tačiau didžiausi yra antidempingo prekybos apmokestinimas, kuriuos ES taiko Kinijos prekėms. Jeigu jūsų užsakymas nesieks 22 eurų, turėsite mokėti PVM.

 • Prekių ir paslaugų apmokestinimas PVM, lengvatos - VMI
 • Geriausia knyga kad sužinotumėte kaip prekiauti pasirinkimo galimybėmis